Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

fogliczech 


Oblíbená alba

Alba, která má fogliczech v oblíbených

reklama

55 fotek, srpen 2009, 308 zobrazení, přidat komentář
Tak jsem stáhnul a nabízím ke shlédnutí i několik obrázků, co jsem zachytil na telefon. Samozřejmě že nejde o žádné kvalitní fotografie, ale o humorné a místy i akční záběry z několika pohodových dnů ve Walliserských Alpách.
128 fotek, březen 2010, 176 zobrazení, přidat komentář
113 fotek, srpen 2010, 455 zobrazení, přidat komentář
Originally targeting Monte Rosa, heading to Signal ridge and then over Dufourspitze back to Italy, but our plans had to be reacheduled due to very bad weather forecats. We drove up to Chamonix with possibly climb on Dent du Geant and main target focusing on Mt.Blanc via Brenva spur. But we had no luck on weather forecast at all:( Heavy snowing (over 1 meter) had closed us for 3 days since Saturday in tent under Tour Ronde near Brenva spur. When we could finally move back to Midi having last remaining day for Mt.Blanc summit climb via 3Monts route, weather was against our plans once again.
We tried to do it in last day, only two us, that day only the one group alone. We made it all way up in tons of fresh snow to Mont Blanc du Tacul, then at 4200m height of Mont Maudit, 6am, we were forced to turn back, and descent. Mainly because of wind gusts over 120 km/h knocking us to ground and snow clouds above us.
So again, it is all about the weather (inc. all other requirements by all means; strength, equipment, experience, spirit and moral:) Berg heil.
and check my brothas photos here
44 fotek, 23.1.2011, 158 zobrazení, přidat komentář
I should explain a little bit here...:)
We made a decision about going to Krippenstein circa around midnight, when I was partly ill just leaving pub and 2 hours later we were already in the car heading towards Alp:)
Originally we had sharpened our skis for some forbidden descent in Krkonose mountains (like Kotel or Snezka's obrak) before my expected knee surgery with unexpecteable results, but due to current conditions and my inner mountain faith, we sticked with the Alpen route:) And as usual, we don't regret at all. we never do:)
68 fotek, 6.2.2011, 227 zobrazení, přidat komentář
weekend skialp trip to Rieserferner Group / Vedrette di Ries (South-West Tauren Alps) with pleasant ski descent from Hochgall minor summit.. :)
Apart not working stove in winterraum it was great back country skiing weekend..;o)))
110 fotek, červen 2010, 829 zobrazení, přidat komentář
Ostwand - Berchtesgadener Weg, 3+, 2000 h.m.
One day trip prolonged to 3-day due to our late morning start, but great boat trip and lake swimming:), lots of snow covering upper parts of face and mainly due to several storms which caught us in face for 2 days:)
Check out route topo
1st day valley-storms-bivi (10am-8pm), 2nd day drinking around bivi, 3rd day bivi-Summit-valley:D
superb foster's cum shots;)
184 fotek, září 2010, 368 zobrazení, 4 komentáře
Michabel Group Alpine summit trekking:), Taschorn traverse SE-NW
1st day: Saas Fee - Mischabeljoch bivouac via Alphubel summit (4206m, glacier walk up, II)
2nd: SE ridge (AD/UIAA III) - Taschorn (4491m) - NW Face (AD+, some icecliff off jumping and walking on two tooth like a ballerina:) - high camp spot (3812m)
3rd: Majority of us wasted, descent to Randa via NW flank-W ridge (AD/II)
169 fotek, duben 2009, 241 zobrazení, přidat komentář
Deštivý příjed do Turtagra (800) - oblast Hurrungane (JZ Jotunheimenu). Oblast Hurrungane má nálepky jako "the most alpine character" a "mountaineer must point in Norway";). Takže jsme tu nemohli nebýt.
A kde jsme my, tam je i nevlídné počasí;) Jestli jsme v úterý vstupovali do hor zcela osamoceni, zůstalo tomu tak po dva dni, tak v pátek (1.5.), se to kolem nás lyžaři jen hemžilo. Jinak foto: večerní nástup do hor (1750, srub - nouzová zasypaná chata Skagastolsbu) na sedle mezi Storen Skagastolstindane (jeden ze zamýšlených cílů, 3. nejvyšší hora Norska s tuctem krásných lezeckých cest na vrchol) a Store Dyrhaugstinden, čekání na počasí, pokus o výstup na Storen, čekání na počasí, traverz - přechod kolem Dyrhaugstindenu a mezi Ringstindy až pod Austre-Midre Ringstind, stanování v horách, no a nejpestřejší byl poslední den v horách - pátek, to se nám konečne něco povedlo, sjezdy ze 3 dvoutisícovek (Store a Midtre Ringstind, Store Dyrhaugstindane)..takže se dalo nafotit pár poletů:)
101 fotek, srpen 2009, 609 zobrazení, přidat komentář
(Dent Blanche - south ridge, Matterhorn - Liongrat, Hornligrat)

Do třetice ještě jedna série fotek z velmi vydařného výletu do srdce Walliských Alp. Veškerý materiál pořídil Martin, párkrát mu hbytě asistovala slečna samospoušť a často se jim pak podařilo zachyťit originální a zajímavé záběry z Alpských výšin.
(fotí Marťas a tak se logicky musíte připravit na situaci, že kromě krásných hor budete vetšinou koukat na mě:P)
99 fotek, srpen 2009, 898 zobrazení, 1 komentář
Počásí nám, až na ojedinělé vyjímky, přálo a tak se nám s Marťasem povedl cekem pěknej double kousek. Vyběhli jsme přesně to, co jsme si naplánovali a způsobem, jakým jsme chtěli. To se nestává moc často a tak je důvod k radosti o to větší:D
Sobota: Příjezd do Val D'Herens - Ferpecle, nástup na chatu Capana de la Dent Blanche, aklimatizační výstup na Dent Blanche jižním hřebenem Wandfluegrat (AD, III+).
Pondělí: Přejezd do Tache - Zermattu. Úterý: Nástup pod hřeben Hornli, krásnej a náročnej trek-nástup od Hornlihutte pod východní a jižní stěnou Matterhornu, přes Bossi bivak na hřebeni Furggengrat, kolem chaty Abruzzi až na chatu J.A.Carrel. Středa: Výstup na Matterhorn Italským-Lvím hřebenem (Liongrat, AD+), sestup po hřebenu Hornli (Hornligrat, AD-)
(Celkem nastoupáno a naklesáno za 5 dní: 14 000 výškových metrů:)
64 fotek, 27.4.2009, 176 zobrazení, přidat komentář
Poslední rodinná akcička směřovala do Norska. Konkrétně pak do N.P. Jotunheimen. S Tomem jsme se proletěli z Prahy do Osla, kam z Kodaňě přijel Marťas a po zkompletování cajků, gearů a vygooglených poznatků jsme mířili severo-západně nad Lillehammer;)
No ale jelikož doposud nikdo z nás v Norsku nebyl, představa o tom, co se kde dá dělat v panujících podmínkách a jaké podmínky nás vlastně čekají byla minimální, tak se nějak počítalo s tím, že se prostě bude improvizovat na místě. Improvizace byla především kvůli počasí (opět nevyšlo:) a také řadě uzavřených silnic častější, než se čekalo. A připravit se na improvizaci moc dobře nejde, tudíž o zábavu bylo dopředu postaráno. No a s krásnou skandinávskou scenérii všude okolo i o bohatý program - zewling;).
V této části jsou tak obráski především ze ski výletu na Galdhopiggen (2469, nejvyšší hora Skandinávie), ruzný aktivitky po cestě, severní objezd hor kvůli zavřené silnici s deštivým výletem v oblasti Jostedalsbreen a tak vůbec;)
119 fotek, duben 2009, 316 zobrazení, přidat komentář
Poslední várka fotek od Marťase. Fotí hlavně nejstarší a nejmladší fógl;)
72 fotek, 2.5.2009, 158 zobrazení, přidat komentář
Příiezd do Osla, instant 3h sajtsíing v Oslu - pláž, Opera, centrum a vodlet dom.

A jako obvykle, několik krásných a netradičních fotek od fostera zde..;)
69 fotek, duben 2009, 313 zobrazení, přidat komentář
Tak ještě jedna várka šílených obrázků z Velikonoc, spoušť mačkal Marťas, hlavní performer jsem byl samozřejmě já :D
Tentokrat trochu netradicnyi fotky z hor. Kratce pred odjezdem se mi porouchal objektiv a tak jsem mel vypujceny teleobjektiv od brachy. Ostatni fotky, mimojine nektere i mnou porizene, ale predevsim od brachu budou doplneny v nejblizsi dobe...
190 fotek, duben 2009, 379 zobrazení, přidat komentář
Počasí, Počasí, Počasí..! O tom to je především. Chvátali jsme do Chamonix, chystali se s lyžkama na Velikého Bílého s vědomím, že se to má kazit. Po zvážení mnoha variant jsme nakonec chtěli; ráno vyjet na Midi, ten samý den se rychle pokusit o vrchol a sjet severní stěnu a dojet až na chatu Grands Mulets případně po normálce na Gouterku. Plně při smyslech a připraveni na cokoliv jsme v pátek ráno dorazili do Chamonix. Předpověd nevěstila nic dobrého..;( A nakonec se to rozseklo samo..
V pátek silný vítr, lanovka na Midi nejezdí, a my tak v poledním čase ve vláčku na Montenvers spřádáme plány. Místo dlouhé cesty na Plan de Midi a stanování s nepříznivým výhledem počasí se v dolní části řečiště Mer de Glace rozhodujeme pro nástup na Couvercle Hut a výstup Whymperem (kulábr, 45–55°/550m, AD) na A.Verte (4122) a sjezd dolů, když podmínky dovolí. A kdyby nám snad bylo počasím štědře přáno, rádi přihodíme nějaký další skialpový klenot v okolí.. Ach ty Plány, plány, plány..! (nebo to snad bylo počasí?:)
16 fotek, červen 2008, 211 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, příroda, umělecké
one both rainy and sunny lovely evening in our cute cottage in Stepanov, and even a wonderful rainbow I nearly missed but still catched some photozz
Tak jsme se vydali opet do Zillertalu pojezdit. A nezustalo jen u toho..:)
Diky zajimave nadmorske vysce a nedavnemu vydatnemu prisnezeni byly snehove podminky vcelku dobre, misty vynikajici (az houlypowderovy). Luxusni slunecne pocasi, mraziva teplota a inteznivni vitr nas doprovazely po cele dva dny. V patek jsme sjeli vsechno, co nam padlo do oka, otocili se dole v aute pro cajk a uz kolem 17te hodiny varili caj a popijeli slivku na winterraumu Olperer hutte po skvelem sjezdu nedotcnenym terenem. V sobotu rano nastup pod Olperer (3476m), mrazivy a pohodovy vystup severnim hrebenem (PD/II) na vrchol, dolu stejne a nakonec temer 2km offpiste sjezd k autu.
Vice fotek a srandy od fostera:)
Stejná oblast, cca 3 tydny nazpet